Otel TV Sistemleri

Otelinizdeki TV yayını için uygun sistemi beraber belirleyelim.

Oda sayınıza göre uygun sistemi belirlemede size yardımcı olabilir, ürünlerimizin avantajlarını anlatabilir, hangi oda sayısına nasıl bir sistem daha kullanışlı olacağına beraber karar verebilir, doğru yatırımı yapmanızda yardımcı olup, sistem kurulumlarını gerçekleştirebiliriz.

Dijital Headend Sistemi

Digital yayın size başka sistemlerde elde edemeyeceğiniz kadar çok kanal sağlamanın yanında, TV’lerin içerisinde bulunan DVB-T ve DVB-C tuner sayesinde
normalde bulamayacağınız bir net görüntüde sağlar. Yapı olarak Analog sisteme benzesede santral merkezi daha ufak ve alt yapısı analog yayından farklı değildir.
Digital sistemlerin gelişmesi sayesinde IPTV ve Interactive sistemlerin yapabildiği bazı işleride bu sistemlere entegre edebilme imkanı bulabiliyoruz.
Şu an misafirleriniz TV izlerken tüm kanallara istediğiniz zaman istediğiniz uzunlukta reklam videosu göndermek ve info kanal kurulumu yapmak çok daha
kolay ve eskisinden daha uygun maliyetli.

Analog Headend Sistemi

Analog Headend Sistemi, Otelinizde uygun fiyatlarla fakat sınırlı miktarda kanal sayısı ile kullanabileceğiniz bir sistemdir.
Genellikle az odalı otellerde genel kablolama yapılarak 4 ve 8 kanalın katları ile oluşan toplamda yerinize göre 48 kanalı geçmeyen bir analog yayın sistemidir.
Kısaca kurulan çanaklarının bir merkezde toplanıp, uydu cihazlarından gelen TV görüntülerini bir kablo üzerinden TV’lere göndermesidir.
Uzun süreli ve sorunsuz bir yayın için profesyonel sistem kullanmanız önemlidir, ev tipi uydu receiver’lar ile kurulan sistemlerde sürekli arızalar ve yayında
donmalar meydana gelmektedir.

Santral Sistemi

Uydu santral sistemi ise, en az oda sayısına sahip otellerin tercihi olmalıdır. Bu sistemde bir merkezden uydu yayını dağıtılmakta ve TV yanında bulunan uydu receiver’lar sayesinde TV yayını izlenmektedir. TV kanal sayısı çok olmakla beraber, oda içerisinde uydu receiver bulunması da bazı problemleri yanında getirmektedir.Görüntü kirliliğinin yanı sıra misafirlerin 2 kumanda ile sorun yaşaması veya kanal listesini değiştirmesi sizi ve ekibinizi yoracaktır.