CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

Güvenlik kameraları evlerde, işyerlerinde ve irili ufaklı tüm işletmelerde kullanılabilen güvenlik sistemleridir. İnsanın faktörünün olduğu her yerde hatalar, dalgınlıklar ve ihmaller söz konusudur. Bir evin, bir insanın ya da bir malın güvenliği ise ihmal edilemeyecek kadar önemlidir. Bu önemin bilincinde olan firmamız her türlü alanda kullanıma uygun olan güvenlik kamera sistemleri satışını ve kurulumunu yapmaktadır. Cctv adı da verilebilen güvenlik kamera sistemleri, görüntüleri kaydeden uygun lense sahip kameralar, görüntüyü aktarmayı sağlayan ve cihaza güç veren iletim kabloları ve görüntünün izlenebildiği bir adet monitörden oluşmaktadır.

 Güvenlik Kameralarının Kurulumu

            CCTV çözümleri kameraların kullanılacağı yere göre değişkenlik göstermektedir. Size en uygun güvenlik kamera sistemi, kameranın kurulacağı yer incelendikten sonra ekibimiz tarafından bildirilecektir. Bu kameralar ortamın büyüklüğüne, görüş açısına, aydınlatma sistemlerine ve kameranın çekim kalitesine bağlı olarak değişebilir. CCTV çözümleri için kullanılan kameralar farklı teknolojik özelliklerdedir. Kamera sistemleri konusunda uzman olan ekiplerimiz ürünleri kullanımınıza uygun hale getirmekte ve kullanırken ihtiyaç duyacağınız teknik bilgiyi de size vermektedir.

 Uygun Lens Seçimi

            Kamera lensleri kameranın optik bölüm adı verilen kısmındadır. Ortama bağlı olarak değişen ölçülerde olabilir. Kamera takılacak mekan personellerimiz tarafından incelenerek en uygun lens size sunulmaktadır. Genelde kullandığımız lenslerin ölçüleri 1/3’’, 1/2’’, 2/3’’ ve 1’’ dir. Lensler teknik özelliklerine bağlı olarak da farklı gruplara ayrılır. Tıpkı gözümüzdeki iris gibi ortamdaki ışık yoğunluğu ve görüntünün yakınlığına göre değişebilen lens türleri mevcuttur. Bu lensler değişken odaklı, manuel zoom lensleri ve motorlu zoom lensler olarak 3 gruptadır. İlk gruptaki lensler odak uzaklığı kısa olan ve bu ayarlamayı kendi yapabilen lenslerdir. İkinci grup lenslerde ise odak uzaklıkları geniş aralıktadır. Değişme elle manuel olarak yapılabilir. Motorlu zoom lensler de yine odak uzaklığı aralıklı olan fakat uzaklığın lens içindeki motor ile değiştirilebildiği lenslerdir. Tüm bu teknik konularda ekiplerimiz sizleri yönlendirmekte ve en uygun lensler ile güvenlik kamera sistemlerini sizlere sunmaktadır.

 Görüntü İzleme ve Kayıt

            Kameralar uygun şekilde firmamız tarafından kurulduktan sonra monitöre bağlanan kablolar sayesinde görüntü akışı ve kayıt başlar. Görüntüleri izleyebilmeniz ve kaydedebilmeniz için kullandığınız harddiskin yeterli boş alanı olmalıdır. Diskler doldukça tekrar boşaltılabilir özelliktedir. Dolayısı ile tek bir harddisk ile de cctv çözümleri kullanılabilir. Bununla beraber 2,3 ya da 4 harddiski birden kullanabileceğiniz sistemler bulunmaktadır. Monitörler quad denilen sistemde 4’lü görüntü halinde kayıtları size gösterirler. Bu sayede tek bakışta birçok açıdan ortamı görme şansınız olmaktadır. Evleriniz, işyerleriniz, bahçeniz ya da fabrikanız kurumumuzun sunduğu cctv çözümleri ile 7 gün 24 saat koruma altında olacaktır. Kameralar ile elde ettiğiniz görüntüleri ileri ya da geri sarabilir, belli bir bölümünü kaydedebilir ve internet ortamından başka bir yere aktarım yapabilirsiniz.